Dekan MesajıSevgili öğrenciler,

Fakültemiz sahip olduğu genç, idealist akademik ve idari kadrosuyla, uygulamaya dönük yenilenen müfredatıyla sizleri, aranan ve mensubu olduğu kuruma değer katan bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir. Çağın gerekleri, sektörün ihtiyaçları, ülkemiz öncelikleri doğrultusunda şekillendirilecek bölümleri ile donanımlı ve uygulama becerisi gelişmiş, ülkemizin belirli alanlardaki eksikliklerini gidermek ve var olan dinamikleri daha iyi noktalara taşımak adına, kalifiye eleman yetiştirmeyi amaçlamaktayız.
Üniversitemizin, ticaret ve sanayi bölgesinin yoğun olduğu Akdeniz Bölgesinde, bir liman kenti olan Mersin ile sanayi kenti Adana arasında bulunan avantajlı lokasyonu, fakültemizin hedeflerine doğru yürürken en büyük şansıdır.
Fakültemizin sahip olduğu Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Bankacılık ve Finans, Gümrük İşletme, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet Bölümlerimizden mezun olacak olan siz değerli öğrencilerimizin yönelecekleri meslekler, dünyada ve Türkiye’de sürekli gelişen ve gelişmeye devam edecek, cazip iş alanlarıdır. Öğreniminiz süresince okutulan teorik derslerle sizlere sağlam bir akademik formasyon sağlayacak olan fakültemiz, diğer yandan, iş dünyasıyla kurduğu yakın ilişkiler, sağlayacağı staj imkanları, sıklıkla düzenlediği seminerlerle sizleri sektörün önde gelen firma yöneticileri ile buluşturmaktadır. Fakültemiz yerel, ulusal ve uluslararası kurumlarla yapılan protokollerle sizlere staj ve istihdam imkânı sağlamayı hedeflemektedir. Fakültemizi kazanan öğrencilerimiz Farabi, Mevlana ve Erasmus programlarıyla gerek yurt içi gerekse yurt dışında farklı akademik ortamları tanıma imkânını bulacaktır.
Ailelerinizin bizlere emanet ettiği sizler, kendi tecrübenizi şekillendirecek ve kendi özel hikayenizi yazacaksınız. Sizlerin özgüven, başarı, mutluluk, bilgi ve yeteneğini arttırmak; faaliyet ve çabalarımızın temel dayanağını oluşturmaktadır.
Tarsus Üniversitesinden mezun olduktan sonra da bu büyük ailenin bir parçası olarak kalacağınızı unutmayınız. Birlikte öğrenmeyi, birlikte çalışmayı, birlikte başarmayı ümit ediyor, hepinize başarılar diliyorum…

 
Prof. Dr. Mehmet İNCE
                                                                                                  Dekan